Rosberg nemá obavy z absence v testech

Rosberg nemá obavy z absence v testech

Německý závodník se domnívá, že absence Mercedesu v prvních předsezónních testech, které se uskuteční začátkem února, může mít kladný vliv na konkurenceschopnost týmu.

Německá stáj nedávno oznámila, že se nezúčastní úvodních předsezónních testů ve španělském Jerezu, které se uskuteční 7. – 10. února. Tým se totiž raději chce soustředit na vývoj nového monopostu W03.

Tým okolo Rosse Brawna věří, že pokud se bude na vývoji monopostu pracovat o něco déle, rozhodně to pro tým nemůže být na škodu a stáj se tak vyhne nekonkurenceschopnému začátku sezóny, který Mercedes potkal na začátku roku 2011.

„Samozřejmě, že je to určitý risk, nicméně našemu týmu by to uškodit nemělo,“ domnívá se německý závodník, který u Mercedesu bude působit již třetím rokem.

„Je důležité najít kompromis mezi časem na vývoj auta a natestovanými kilometry. Náš tým se prostě rozhodl, že toto pro nás bude ta nejlepší cesta.“

„Loni se nám zkrátka nepodařil vychytat začátek sezóny, náš vůz byl sice konkurenceschopný, ale až v pozdější fázi celého ročníku. Letos chceme zabrat již od samotného začátku, nasbírat co nejvíce úspěchů a pochopitelně se také posunout ve startovním poli,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít