Rosberg: Nebyla to žádná legrace

Rosberg: Nebyla to žádná legrace

Pilot Mercedesu po Velké ceně v Bahrajnu přiznal, že závod nebyl žádná legrace a deváté místo není po startu z pole position umístění, které by si představoval.

Pilot Mercedesu překvapil nejen sebe, když si v sobotu dojel v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu pro pole position, již po skončení kvalifikačních jízd ale avizoval, že v závodě na tom jeho Mercedes tak dobře nebude.

A i když se německému jezdci start závodu povedl a první příčku si udržel, neustále se musel bránit útokům rychlejších soupeřů, které spíše zdržoval. O vedení v závodě pak přišel ve třetím kole.

Po náročném závodě nakonec skončil devátý.

„Byl to velmi náročný závod. O to horší bylo skončit devátý, když jsem startoval z první pozice,“ přiznal zklamaný Rosberg po závodě v Bahrajnu.

„Necítil jsem se dnes ve voze příliš dobře a na trati to bylo znát, rozhodně to nebyla zábava.“

Němec byl jedním z několika málo jezdců, kteří se rozhodli pro strategii čtyř zastávek v boxech. Ale to ani Rosbergovi nepomohlo v lepším umístění.

„V průběhu třetího stintu jsme se rozhodli pro strategii čtyř zastávek v boxech, ale ani to nám nepomohlo, trpěl jsem degradací pneumatik a byl to opravdu obtížný závod. Musíme si nyní sednout a začít analyzovat, proč nemůžeme v závodě ukázat stejné tempo jako v kvalifikaci, snad se nám podaří něco vylepšit již před začátkem evropské části,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít