Rosberg: Na nové výzvy jsme připraveni!

Rosberg: Na nové výzvy jsme připraveni!

Německý pilot v letošním ročníku Formule 1 obsadil sedmou příčku, nasbíral cenné zkušenosti a porazil zkušenějšího Schumachera. I tak se ale od Mercedesu čekalo o něco více.

Stáj kolem Rosse Brawna totiž měla být jedna z těch, která měla v letošním ročníku bojovat o mistrovský titul. Jenže Michael Schumacher se s vozem v průběhu sezóny teprve seznamoval a ani tři umístění na stupních vítězů od Nica Rosberga nebyla pro úřadující mistrovskou stáj Mercedes výrazná spása.

„Náš vstup do Formule 1 byl za velkého chaosu, na poslední chvíli se řešila organizace a podobné věci, ale nakonec se vše bez problémů stihlo,“ míní krušné začátky Mercedesu ve Formuli 1 Nico Rosberg. „Nemůžeme se ale vymlouvat, sezóna byla neuvěřitelně dlouhá a naše umístění nebylo nejlepší, nicméně to se v příští sezóně změní.“

„Během celého letošního ročníku jsme posbírali nesmírně velké množství dat a zkušeností, což bude do příštích let základ, na kterém budeme stavět. Za posledních několik let se toho v týmu stalo opravdu hodně, počínaje odchodem Hondy, až po dnešní dny,“ prozradil Němec pro britský Autosport.

Nico Rosberg v letošním ročníku obsadil sedmé místo v šampionátu jezdců, celkem nasbíral 142 bodů, což je více jak dvojnásobek bodového zisku stájového kolegy Michaela Schumachera. V šampionátu týmů skončil Mercedes na příčce čtvrté, hned za triem Red Bull, Ferrari a McLaren.

Sdílejte na:
Zavřít