Rosberg: Můžeme porazit i McLaren

Rosberg: Můžeme porazit i McLaren

Německý závodník věří, že se Mercedes v závěru sezóny dokáže rovnat McLarenu, ačkoli v korejské Velké ceně nedokázal ani jeden z pilotů týmu získat mistrovské body.

Nico Rosberg odstoupil ze závodu v Koreji hned v úvodu kvůli kolizi s Kobayashim, Michael Schumacher se potýkal s problémy ovládáním vozu a nakonec skončil třináctý. „Vůz byl velmi dobře připravený, již v Japonsku jsme zaznamenali velký pokrok a zejména v porovnání s McLarenem jsme byli konkurenceschopnější,“ řekl německý pilot ve svém videoblogu.

„Nevím, jak jsem na tom mohl být v závodě, protože jsem odstoupil velmi brzy, ale vzhledem k výkonnosti Michaela je jasné, že auto nebylo tak dobré, jak jsme si v průběhu celého závodního víkendu představovali. S největší pravděpodobností to bylo kvůli nízkým teplotám.“

Němec v Koreji po kolizi s Kobayashim nedokončil jediné kolo a po závodě přiznal, že by byl rád, kdyby se vedení Formule 1 rozhodlo některé z jezdců ve středu startovního pole uklidnit, nebylo to totiž poprvé, co Rosberg odstoupil kvůli chybě jiného závodníka, stačí si vzpomenout na Velkou cenu Belgie a nehodu Romaina Grosjeana.

„Již dvakrát za krátkou dobu jsem musel odstoupit hned v úvodu závodu. Není to nic příjemného, celý týden tvrdě trénujete, celý závodní víkend se připravujeme a snažíme se najít co nejvýhodnější nastavení pro náš vůz, přičemž to celé nakonec skončí v první zatáčce závodu,“ tvrdí Rosberg. „Je tu několik jezdců, kteří příliš mnoho tlačí na pilu, možná je čas je trochu uklidnit,“ dodal závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít