Rosberg může vyhrát titul, věří Vettel

Rosberg může vyhrát titul, věří Vettel

Sebastian Vettel ví, jak těžké je získat mistrovský titul v situaci, kdy nejste zrovna hlavním favoritem. Němec navíc věří, že jeho krajan Nico Rosberg může dosáhnout něčeho podobného.

Nico Rosberg míří do posledního závodu v Abú Dhabi se ztrátou sedmnácti mistrovských bodů na stájového kolegu a lídra šampionátu Lewise Hamiltona. Pokud se britskému jezdci podaří na okruhu Yas Marina zvítězit nebo dojede druhý za Rosbergem, bude letošním šampionem. Ošidná však může být situace v případě, že se oba závodníci stáje Mercedes budou pohybovat mimo stupně vítězů.

Sebastian Vettel má s podobnou situací také své vlastní zkušenosti, shodou okolností mířil v roce 2010 i on do Abú Dhabi bojovat o mistrovský titul z pozice jezdce, který musí dohánět náskok soupeřů. Tehdy však dokázal náskok patnácti mistrovských bodů v podání Fernanda Alonsa smazat a získal svůj první mistrovský titul.

„Byla to podobně obtížná situace,“ porovnává Vettel svůj první boj o mistrovský titul se situací, ve které se aktuálně nachází Nico Rosberg. „Věděl jsem, že především potřebuji vyhrát závod, nechtěl jsem od týmu žádné informace o tom, jak se situace vyvíjí za mnou, soustředil jsem se pouze na svůj výkon.

Naštěstí se ostatním nepodařilo získat potřebný počet mistrovských bodů, což bylo velké překvapení, protože Markovi stačilo dojet na třetí pozici a Fernandovi dokonce na páté,“ připomněl si vyrovnanost v boji o titul v roce 2010 německý pilot.

„Oba si zaslouží zisk titulu, Lewis vyhrál více závodů, ale Nico je velmi konzistentní a chytrý závodník. Oba jsou rozdílnými jezdci, ale v letošním roce odvedli stejně velký kus práce,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít