Rosberg měl velké štěstí, závod v Austrálii málem vůbec nedokončil

Rosberg měl velké štěstí, závod v Austrálii málem vůbec nedokončil

Německý závodník se po prvním závodě letošní sezony může radovat ze zisku 15. vítězství kariéry. Nechybělo ale mnoho a Nico Rosberg by závod vůbec nedokončil.

O problémech Nica Rosberga informoval po závodě šéf stáje Toto Wolff. „Na Nicově autě jsme měli problém s brzdovým třmenem. Po dvou třetinách závodu se to dostalo do takové fáze, že jsme zvažovali jeho odstoupení ze závodu. Situace se ale stabilizovala a pomalu se začala zlepšovat,“ uvedl Wolff po úvodním podniku tohoto ročníku.

To ale pro Nica nebyl při cestě za 15. vítězstvím kariéry jediný problém. „Asi 15 kol před koncem závodu nám výpočty ukázaly, že pneumatiky nemusí vydržet do konce závodu. Zhruba pět kol před koncem velké ceny mohlo dojít k rapidnímu snížení výkonnosti auta.“

Na problémech se podle Wolffa projevilo také omezení rádiové komunikace, které je pro letošní ročník novinkou. „Bylo to opravdu těžké. Nemohli jsme mu říct, aby dával pozor na své pneumatiky, nevěděl ani o teplotách brzd. Nemohli jsme mu nic naznačit,“ postěžoval si v závěru rozhovoru Wolff.

Nico Rosberg ale celou situaci zvládl a první závod nové sezony Formule 1 i s trochou štěstí ovládl. Druhé místo obsadil jeho stájový kolega Lewis Hamilton a třetí příčka náleží Sebastianu Vettelovi z Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít