Rosberg: Lewis si zisk mistrovského titulu zaslouží

Rosberg: Lewis si zisk mistrovského titulu zaslouží

Německý závodník a jediný konkurent Lewise Hamiltona v boji o mistrovský titul se nechal slyšet, že jeho stájový kolega si trumf v šampionátu rozhodně zaslouží.

Lewis Hamilton startoval do závodu v Abú Dhabí z druhého místa, právě za stájovým kolegou Nicem Rosbergem. Hned na startu se mu ale podařilo před jediného konkurenta v boji o mistrovský titul dostat a německého závodníka před sebe již nepustil.

Kvůli velkému množství technických problémů se Nico Rosberg do cíle doplazil až na čtrnáctém místě a v šampionátu jezdců zůstal za Lewisem Hamiltonem se ztrátou 67 mistrovských bodů.

„Lewis si zasloužil vyhrát šampionát,“ řekl Rosberg krátce po dojetí do cíle poslední Velké ceny této sezony. „Jsem velmi zklamaný, ale to, co se mi v průběhu závodu stalo, nemělo na konečný boj o titul žádný dopad, takže se na to příliš nezaměřuji.

Byl zkrátka o kousek lepší. Pozitivním faktem pro mě je, že jsem byl v posledních dvou letech lepší v průběhu kvalifikací, to mi do budoucna dává dobrý základ,“ řekl dále Nico Rosberg.

Nico Rosberg závod na okruhu Yas Marina nevzdal hlavně díky naději, že i Lewis Hamilton by v průběhu Velké ceny mohl mít problém se svým vozem. „Věřil jsem opravdu hodně dlouho. Byla tu šance, že i Lewis by mohl mít se svým vozem technické problémy a to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem chtěl závod dokončit. Byla to opravdu intenzivní a velká bitva,“ dodal německý závodník, který bude partnerem Lewise Hamiltona u stáje Mercedes i v nadcházejícím ročníku.

Sdílejte na:
Zavřít