Rosberg je odhodlaný zaútočit na zlatý hattrick

Rosberg je odhodlaný zaútočit na zlatý hattrick

Nico Rosberg se veze na vítězné vlně, vede celkové pořadí mistrovství světa a před sebou má nyní závod na svém oblíbeném okruhu v Rakousku, kde v posledních dvou letech dokázal zvítězit. Vše tedy napovídá tomu, že má před sebou úspěšný víkend. Jak to však cítí samotný Rosberg?

Po vítězství na novém okruhu v Baku navýšil Rosberg svůj náskok v šampionátu na 24 bodů a narozdíl od Hamiltona tak zatím může být se svou sezónou spokojený: „V Baku to byl skvělý víkend. Cítil jsem spojení mezi mnou a mým monopostem a už se nemohu dočkat až v Rakousku zjistím jestli se mi na to podaří navázat. Na Spielbergu se mi daří, což dokazují i výsledky. Získat dvě výhry ve dvou závodech na jakémkoliv okruhu je vždycky něco speciálního. Pokud by se mi zde povedlo vyhrát potřetí bylo by to úžasné.“

„Před první zatáčkou je jen krátká rovinka. Mé starty a první zatáčky byly v této sezóně obecně velmi silné, takže pokud se mi podaří dobře zajet v kvalifikaci, budu mít velkou šanci získat skvělý výsledek. Na tento víkend se moc těším, ale zároveň zůstávám pokorný, protože ve Formuli 1 se může stát cokoliv. Můj náskok nyní činí 24 bodů, což nic neznamená. Stačí jeden nedokončený závod a je to všechno pryč,“ připomíná Rosberg.

Sdílejte na:
Zavřít