Rosberg i po Hamiltonově zastávce věřil, že jeho kolega zvítězí

Rosberg i po Hamiltonově zastávce věřil, že jeho kolega zvítězí

Nico Rosberg byl druhou zastávkou svého stájového kolegy překvapen, věřil ale, že na čerstvých pneumatikách Hamilton nebude mít problém zvítězit.

Ačkoli většinu závodu v monackém knížectví Lewis Hamilton s přehledem vedl, stačila jedna nehoda a vše bylo jinak. Kolize mezi Maxem Verstappenem a Romainem Grosjeanem způsobila výjezd safety caru, na což lídr Hamilton reagoval rychlou zastávkou v boxech. Nico Rosberg a Sebastian Vettel však zůstali na dráze a britský jezdec se propadl až za ně.

„Myslel jsem si, že Lewis i tak nebude mít problém vyhrát, měl čerstvou a rychlejší sadu pneumatik, zatímco já kroužil na pneumatikách 40 kol starých,“ nechal se slyšet Rosberg po závodě. „Neustále jsem čekal, kdy se mu povede dostat až za mě, očekával jsem drsný souboj v samotném závěru. Opravdu jsem věřil, že zvítězí.“

Svým vítězstvím se Nico Rosberg zařadil mezi smetánku pilotů, kteří dokázali vyhrát Velkou cenu Monaka ve třech po sobě jdoucích sezónách. To samé se povedlo také Ayrtonu Sennovi a Grahamu Hillovi.

Když byl dotázán na to, jestli o zastávce v boxech v samotném závěru závodu také uvažoval, měl jasno: „Vůbec jsem na to nemyslel. Zbývalo pouze pár kol do konce, takže jsem o tom ani neuvažoval. O to více jsem byl překvapen, když jsem zahlédl safety car a za ním nebyl Lewis. Pomyslel jsem si, kde asi může být?“

„Najednou jsem v zrcátkách viděl souboj vozů Mercedes a Ferrari a nechápal jsem, co se to za mnou děje,“ dodal Rosberg, který se vítězstvím v Monaku přiblížil lídrovi šampionátu Hamiltonovi na rozdíl deseti mistrovských bodů.

Sdílejte na:
Zavřít