Rosberg: Hamilton mě zaskočil, je to jeho vina

Rosberg: Hamilton mě zaskočil, je to jeho vina

Nico Rosberg má za sebou hodně těžký víkend. Po kvalifikaci se zdálo, že jeho šance na třetí rakouské vítězství v řadě jsou pryč, ale v závodě jel až do posledního kola skvěle a vypadalo to, že směřuje na nejvyšší stupínek. Pak ale přišel kontakt s týmovým kolegou a propad na čtvrté místo. Nico Rosberg podle svých slov nechápe, co Hamilton dělal a vinu za tento incident důrazně odmítá.

Po kontaktu ve druhé zatáčce nakonec Rosberg dostal svůj vůz i s poškozeným předním křídlem do cíle a mohl děkovat osudu alespoň za to, že k této události došlo v Rakousku, kde je okruh tak krátký protože na dlouhém okruhu by možná ztratil ještě více pozic. Rosberg však pochopitelně chuť k oslavám neměl: „Jsem absolutně znechucený. To co se stalo je neuvěřitelné. Byl jsem si naprosto jistý, že tenhle závod dotáhnu k vítěznému konci a pak se stane tohle.“

„Bojovali jsme o pozici, což je v pořádku. Měl jsem určité problémy s brzdami, protože se mi v závěru závodu trošku přehřívali a mé pneumatiky už také nebyli v té nejlepší kondici, takže Lewis dostal šanci se ke mně přiblížit. Nicméně jsem si byl jistý, že se mohu ubránit bez větších problémů a dojet si pro vítězství,“ vypráví Rosberg.

„V rozhodujícím souboji jsem měl vnitřní stopu, což znamenalo hodně silnou pozici. Dostal jsem se v té zatáčce hodně hluboko, ale to bylo v pořádku, protože jsem do ní najížděl jako první a výběr stopy byl na mě. Lewis ovšem úplně nesmyslně zatočil dovnitř a to způsobilo naší kolizi. Nechápu, co si myslel, že se stane. Je to nespravedlivé,“ popsal své vidění klíčové situace vedoucí muž šampionátu, který je kvůli této kolizi stále vyšetřován komisaři.

Sdílejte na:
Zavřít