Rosberg: Ferrari nám dýchá na záda

Rosberg: Ferrari nám dýchá na záda

I když Mercedes dominoval prvnímu závodu nové sezony Formule 1, jeho vítěz Nico Rosberg nechce podcenit formu Ferrari. Italský tým je prý stříbrným šípům velmi blízko.

Po startu z první řady se v Austrálii od Mercedesu očekávalo, že stejným způsobem bude dominovat i závodu. Ale nestalo se. Po skvělém startu obou vozů Ferrari a propadu Lewise Hamiltona o několik pozic bylo po prvních pár kolech všechno jinak. Mistrovské stáji ale hodně pomohly červené vlajky, které přerušily průběh závodu. Díky tomu se pak německý tým znovu dostal do hry o vítězství.

Vítěz závodu Nico Rosberg, který za sebou nechal i stájového kolegu Lewise Hamiltona, má nyní smíšené pocity. Má radost z ještě rychlejšího vozu, velmi dobře si ale uvědomuje sílu Ferrari. „Vstupujeme do nového ročníku s ještě rychlejším vozem,“ těší německého závodníka. „Ferrari ale bylo velkým konkurentem během celého víkendu a je jasné, že nás čeká těžký a dramatický souboj. Jsou těsně za námi. Dýchají nám na záda.“

„Jako další nás čeká Bahrajn, kde jsem v posledních dvou letech zažil několik skvělých soubojů. Ať už to bylo s Lewisem nebo s oběma Ferrari, vždy to byla velká show. Věřím, že i letos to bude stejné,“ řekl dále Rosberg. „Bylo skvělé první závod vyhrát, ale chceme bojovat o nejvyšší stupně v každé velké ceně této sezony. Tato dlouhá cesta pokračuje už tento víkend,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít