Rosberg druhé místo bere. Titul může slavit už v Brazílii, stačí vyhrát

Rosberg druhé místo bere. Titul může slavit už v Brazílii, stačí vyhrát

Podruhé v řadě Nico Rosberg nestačil na stájového kolegu Lewise Hamiltona a musel se spokojit jen se druhým místem. I tak se ale může stát, že za čtrnáct dní v Brazílii oslaví svůj první mistrovský titul.

Před závodním víkendem v Mexiku měl Nico Rosberg na čele šampionátu náskok 26 mistrovských bodů. Jenže ani tentokrát se mu nepodařilo stájového kolegu Lewise Hamiltona překonat a znovu sledoval pouze jeho záda. Německý pilot bere druhé místo jako dobrý výsledek, spokojený by ale byl spíše s vítězstvím. Jeho šance jsou ale dva závody před koncem sezony stále vysoké, aby získal svůj první mistrovský titul, stačí mu následující závod v Brazílii vyhrát.

„Ve skutečnosti se mi podařilo alespoň minimalizovat škody,“ uvedl Nico Rosberg k tomu, že jeho stájový kolega a hlavní konkurent v boji o mistrovský titul zvítězil. „Lewis odvedl během celého víkendu lepší práci. Byl rychlejší v kvalifikaci a silnější během celého závodu. Druhé místo je dobrý výsledek, beru to.“

Jak jsme avizovali v úvodu, aby Nico Rosberg mohl slavit svůj premiérový titul už za čtrnáct dní v Brazílii, stačí mu jediné – zvítězit. A právě na okruhu Interlagos v posledních dvou letech triumfoval právě on. Jednatřicetiletý závodník však trvá na tom, že svůj přístup měnit nehodlá. „Je v pohodě, že jsem nyní v takovéto situaci. Nehodlám nijak měnit svůj přístup, protože to považuji za nejlepší možné počínání. Musím dělat to, co cítím jako nejlepší,“ dodal německý závodník.

Sdílejte na:
Zavřít