Rosberg: Byla to špatná strategie

Rosberg: Byla to špatná strategie

Německý pilot po Velké ceně ve španělské Valencii přiznal, že strategie jedné zastávky v boxech nebyla tou nejlepší volbou pro tento závod.

Závodník Nico Rosberg byl jedním z mála jezdců ve startovním poli, kteří se rozhodli riskovat se strategií pouhé jedné zastávky u svých mechaniků. Kvůli vysoké degradaci pneumatik to ale Němci příliš nepomohlo, naopak se o několik pozic propadl.

Mercedes jej tak krátce před závěrem závodu zavolal opět do boxů pro nové pneumatiky a Rosberg se tak o několik pozic propadl, nakonec skončil šestý. „Prvních několik kol rozhodně nešlo podle plánu, propadl jsem se o několik příček, ale naše strategie byla jedna zastávka v boxech, takže stále byla šance na úspěch.“

„Nakonec jsem ale musel do boxů ještě jednou, v samotném závěru závodu, ale naštěstí jsem po této zastávce stihl předjet několik soupeřů a nakonec z toho bylo šesté místo, špatný výsledek to rozhodně není, kdybychom ale zvolili lepší strategii, rozhodně z toho mohl být i boj o stupně vítězů.“

Německý pilot upozorňuje na to, že Formule 1 je v současné době neuvěřitelně vyrovnaná a on tak věří, že by se v nejbližších závodech mohl dočkat dalšího zisku vítězství. Své první získal letos ve Velké ceně Číny. „Celý vývoj šampionátu je neuvěřitelně vzrušující, máme za sebou několik závodů a stále není ani trochu jasné, kdo by letos mohl být mistrem,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít