Rosberg by Mercedesu doporučil Alonsa. Rozhodnutí týmu ale chápe

Rosberg by Mercedesu doporučil Alonsa. Rozhodnutí týmu ale chápe

Úřadující šampion Formule 1 se nechal slyšet, že svému týmu by jako náhradu za sebe sama doporučil Fernanda Alonsa. Zároveň ale chápe, že se stáj nakonec rozhodla jinak.

Nico Rosberg oznámil odchod z Formule 1 jen pár dní po zisku prvního titulu mistra světa. Mercedes musel za německého závodníka okamžitě hledat náhradu, kterou se nakonec stal Valtteri Bottas.

Fanoušci by v závodní sedačce stříbrného šípu nejraději viděli Fernanda Alonsa nebo Sebastiana Vettela. Oba jsou ale smluvně vázáni u svých týmů a proto se Mercedes nakonec rozhodl pro finského pilota.

„Jsem teď pouhým pozorovatelem a vidím všechno z druhé strany barikády,“ přiznává Nico Rosberg. „Všichni říkají, že by na mém místě rádi viděli Fernanda Alonsa. Souhlasím s tím, protože by to nabídlo napínavý souboj s Lewisem Hamiltonem. Zároveň ale chápu, že se tým rozhodl jinak, protože co do vztahů by to nemuselo být ideální.“

Rosberg zároveň chválí volbu Mercedesu, který se nakonec rozhodl pro Bottase, zkušeného pilota Williamsu. „Myslím, že tým našel skvělé řešení. I když bude Hamilton letos silný, minulý rok jsem si dokázal, že je možné jej porazit,“ dodal Němec.

Sdílejte na:
Zavřít