Fan-store.cz

Rosberg by měl Mercedes opustit, myslí si Massa

Rosberg by měl Mercedes opustit, myslí si Massa

Nico Rosberg by měl opustit Mercedes a restartovat svou kariéru v jiném týmu. Alespoň si to myslí Felipe Massa.

Felipe Massa strávil většinu své kariéry ve stáji Ferrari, ale v posledních letech u italského týmu byl nucen hrát druhé housle, aby tak pomohl Fernandu Alonsovi.

Brazilec se ale nevzdal a v roce 2014 přestoupil do stáje Williams. Podle mnohých omládl a znovu se z něj stal dravý závodník, který může bojovat o vítězství ve velkých cenách. Massa věří, že pilot Mercedesu Nico Rosberg by mohl těžit z podobného tahu.

Němec druhý rok v řadě prohrál boj o mistrovský titul se stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem a Massa si myslí, že situace bude v příštích letech jen a jen horší. „Situace se pro Nica bude stále zhoršovat. Lewis je na vítězné vlně a staví kolem sebe svůj vítězný tým,“ řekl pro F1i.com Massa. „Myslím si, že jedinou jeho naději je změnit tým, ve kterém by mohl začít znovu,“ dodal.

Nico Rosberg po prohraném souboji o titul bojuje se Sebastianem Vettelem alespoň o druhé místo v šampionátu jezdců. Vzhledem k odstoupení německého závodníka v Mexiku by se mohlo rozhodnout už následující závodní víkend v Brazílii.

Sdílejte na: