Rošády v Red Bullu? Verstappen by ve Španělsku mohl nahradit Kvyata

Rošády v Red Bullu? Verstappen by ve Španělsku mohl nahradit Kvyata

Počínaje závodním víkendem ve Španělsku by mladičký Max Verstappen mohl nahradit kritizovaného Daniila Kvyata v závodní sedačce Red Bullu. Spekulace živí stále více médií.

Velká cena Španělska se bude konat následující víkend a je dost pravděpodobné, že se už v pátém závodě této sezony dočkáme změn ve složení startovní listiny. Daniila Kvyata, který předvedl v posledních dvou závodech několik zkratů, by totiž údajně mohl nahradit talentovaný mladík Max Verstappen. Oficiálně není potvrzeno nic, web F1Today.net má ale jasno, podle jejich zdrojů už rakouský tým připravuje sedačku pro tohoto jezdce.

Max Verstappen je na trhu Formule 1 stále cennějším zbožím a není tedy divu, že Red Bull by si jej rád udržel tím, že holandskému závodníkovi nabídne závodní sedačku v top týmu. Kromě Red Bullu mají na Verstappena zálusk také u Ferrari či Mercedesu. Sám Max se nechal slyšet, že se nechce nikam hnát, ale už v příštím roce by rád bojoval o pódiová umístění.

„Daniil Kvyat byl pozván do továrny týmu Red Bull, aby si s ním vedení pohovořilo o incidentech v posledních dvou závodech,“ uvádí výše zmíněný web. „Pro Velkou cenu Španělska jej v kokpitu rakouského týmu nahradí Max Verstappen,“ uvádí F1Today.net s odkazem na několik vlastních zdrojů.

Otázkou zůstává, co bude s Kvyatem? V tomto ohledu se média rozchází. Zatímco někteří tvrdí, že dojde jen k prohození závodníků a Kvyat tak bude opět startovat ve voze Toro Rosso, jiní spekulují o jeho definitivním odchodu z Formule 1. Své k tomu jistě bude chtít říct i Bernie Ecclestone, který by si odchodem Kvyata jen nerad rozházel vztahy s Ruskem.

Sdílejte na:
Zavřít