Ricciardo závěr sezóny nevypustí

Ricciardo závěr sezóny nevypustí

Daniel Ricciardo všechny ujistil, že závěr letošní sezóny s vozem Toro Rosso rozhodně nevypustí, ačkoli má závodní sedačku u mistrovského Red Bullu pro rok 2014 jistou.

Již začátkem tohoto týdne bylo potvrzeno, že Daniel Ricciardo se stane náhradou za Marka Webbera u stáje Red Bull, australský závodník ve službách mistrovského týmu totiž na konci letošní sezóny ukončí svou závodní kariéru.

Jmenování Ricciarda na pozici druhého jezdce Red Bullu pro něj samozřejmě znamená mnohem lepší atmosféru, nemusí si již tolik dát záležet na svých výsledcích, svým fanouškům i týmu Toro Rosso ale slíbil, že závěr letošního ročníku nevypustí.

„Je to pro mě velká úleva, nemusím se nyní vyhýbat jakýmkoliv otázkám o mé budoucnosti a budu se moc plně soustředit jen na své výkony, všichni ví, jak se situace vyvinula, včetně mě, takže jsem spokojený,“ řekl Ricciardo.

„Samozřejmě jsem velmi potěšen novou výzvou, která mě příští rok čeká, ale nyní před sebou ještě mám osm závodů pro Toro Rosso, do kterých chci dát své maximum a poskytnout tak sobě a týmu pěkné rozloučení našeho partnerství,“ řekl dále.

Pilot stáje Toro Rosso také vyvrátil slova Marka Webbera, který již při závodním víkendu v Belgii naznačil, že jej nahradí právě Daniel Ricciardo. „Ve Spa jsem ještě neměl tušení o tom, že se pro mě Red Bull rozhodne, dozvěděl jsem se to pár dní před oznámením, ale minulý závodní víkend jsem o tom opravdu neměl ani tušení,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít