Ricciardo nehodlá hrát druhé housle

Ricciardo nehodlá hrát druhé housle

Australský závodník Daniel Ricciardo prozradil médiím, že v letošní sezóně nehodlá hrát pouze druhé housle a úřadujícímu šampiónovi Sebastianu Vettelovi bude rovnocenným soupeřem.

V průběhu poslední sezóny nevypadalo partnerství jezdců u stáje Red Bull zcela idylicky. Vše začalo již v průběhu Velké ceny Malajsie, kdy úřadující mistr světa Sebastian Vettel neuposlechl týmový příkaz Multi-21 a v boji o první příčku v závodě předjel svého stájového kolegu Marka Webbera.

Pro letošní ročník usedne do monopostu rakouského týmu vedle Sebastiana Vettela jiný Australan, je jím Daniel Ricciardo, který povýšil do A týmu po uspokojivých výsledcích v sesterské stáji Toro Rosso.

Mladičký Ricciardo ale nepřipouští, že by měl v letošní sezóně hrát u mistrovského týmu pouze druhé housle. Stájovému kolegovi Sebastianu Vettelovi chce být rovnocenným soupeřem v průběhu celého ročníku.

Na otázku, jak by reagoval, kdyby se opakovala situace z Velké ceny Malajsie 2013, mladičký Australan odpověděl: „Vlastně by to pro mě bylo docela dobré, znamenalo by to, že jsem se v závodě dostal před něj,“ řekl s nadsázkou Ricciardo.

Působení u mistrovského týmu dává čtyřiadvacetiletému jezdci poprvé v kariéře možnost závodit s takovými jmény, jako je Lewis Hamilton nebo Fernando Alonso, australský závodník si však myslí, že na něj nebude vyvíjen o moc větší tlak. „Už při první zkušenosti s tímto sportem jsem se dostal blízko ke všem mistrům světa a řekl si, že tito kluci jsou vlastně docela v pohodě. Samozřejmě bych si přál, abych se jednou mohl zařadit mezi ně,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít