Ricciardo má jistou sedačku u Red Bullu i pro rok 2015

Ricciardo má jistou sedačku u Red Bullu i pro rok 2015

Daniel Ricciardo ohromil vedení Red Bullu svou rychlou adaptací na podmínky v novém týmu a zajistil si tak sedačku u tohoto týmu i pro další sezóny.

Daniel Ricciardo vlítl do letošní sezóny druhým místem v Austrálii, o které sice přišel v důsledku diskvalifikace, ale dobrý dojem z jeho výkonu přetrval. V dalších čtyřech závodech dokázal třikrát porazit svého týmového kolegu a čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela, který ho dokonce musel na příkaz týmu dvakrát pustit před sebe. Mladý Australan tak ukázal, že se výzvy u špičkového týmu nezalekl a v šampionátu, je zatím na velmi slušném pátém místě.

„I když měl Sebastian letos hodně smůly s technikou, musíme připustit, že zatím není lepší než Ricciardo,“ tvrdí majitel týmu Dietrich Mateschitz. „Daniel na začátku sezóny neukázal žádné slabiny a jsem rád, že naplňuje naši důvěru. Loni jsme byli kritizování, když jsme se rozhodli dát šanci mladému jezdci z našeho druhého týmu namísto angažování Kimiho Räikkönena, ale teď se ukazuje, že naše rozhodnutí bylo správné.“

Ricciardo má u Red Bullu dlouhodobou smlouvu, ale u tak bohatého a úspěšného týmu si samozřejmě nemůže být nikdo svou pozicí jistý. Australan však letos ukazuje, že je mužem na svém místě a pozici pro další sezóny už má téměř zajištěnou.

O kvalitách Daniela Ricciarda nepochybuje ani šéf týmu Christian Horner: „Nemohu ani slovy vyjádřit, jak nadšený jsem z jeho výkonů. To co Dan předvedl v prvních pěti závodech v novém týmu bylo neuvěřitelné a to si ještě musíme uvědomit, že se letos změnilo hodně pravidel a náš vůz zdaleka nebyl tak vyladěný jako v minulých letech.“

„Vždy jsme věřili v kontinuitu a stabilitu našeho programu pro mladé jezdce a Daniel naše představy dokonale naplňuje a má před sebou velkou budoucnost. V našem týmu má dlouhodobou smlouvu a vzhledem k jeho výsledkům je velmi nepravděpodobné, že by příští rok závodil jinde,“ ujišťuje Horner.

Sdílejte na:
Zavřít