Ricciardo chce v Japonsku druhé vítězství v řadě

Ricciardo chce v Japonsku druhé vítězství v řadě

Šampionát Formule 1 se chystá na další závodní víkend v Japonsku a Daniel Ricciardo by po úspěchu v Sepangu rád získal druhé vítězství v řadě.

Australský závodník získal první vítězství v letošní sezoně a druhé pro tým Red Bull. To první vybojoval mladičký Max Verstappen v úvodu sezony ve Španělsku. Danielu Ricciardovi v cestě za triumfem hodně pomohlo odstoupení Lewise Hamiltona z první příčky a jezdec rakouského týmu mohl slavit na stupních vítězů včetně už tradičního popíjení šampaňského z boty.

„Byl to asi nejhorší závod, který jsem mohl vyhrát, protože v botě bylo tolik potu,“ říkal Ricciardo po vítězství v Sepangu s úsměvem na tváři. Australan na bedně popíjel společně s Maxem Verstappenem a Nicem Rosbergem. „Na tiskové konferenci za mnou (Rosberg) přišel a poprosil mě, abych to už nedělal, prý to bylo nechutné.“

Úspěch by chtěl Daniel zopakovat i na Suzuce, kde v roce 2014 společně s tehdejším stájovým kolegou Sebastianem Vettelem obsadili třetí a čtvrté místo. „Určitě tu mám velkou šanci na úspěch,“ uvedl sedmadvacetiletý závodník. „Naše auto je ještě více konkurenceschopné než před dvěma lety.“

„V Malajsii jsme měli štěstí v podobě odstoupení Lewise Hamiltona, ale v Japonsku bychom na tom měli být co do formy ještě o něco lépe. Asi bych si vsadil na to, že Mercedes bude nejrychlejší, zejména v kvalifikaci, ale mezera mezi nimi a námi nebude v závodě tak velká jako v Sepangu,“ věří Australan.

Sdílejte na:
Zavřít