Ricciardo: Byla to jezdecká chyba

Ricciardo: Byla to jezdecká chyba

Daniel Ricciardo přiznal, že jeho nehoda při Velké ceně Singapuru byla jezdeckou chybou, zároveň ale přislíbil, že se z této chyby poučí a pokusí se, aby se v budoucnu nic podobného již neopakovalo.

Právě australský závodník Daniel Ricciardo zapříčinil ve 25. kole výjezd safety caru, když svou snahu o co nejlepší výsledek přehnal a poslal svůj vůz Toro Rosso do bariéry.

Ricciardo ale po nehodě neobviňoval svůj vůz, přiznal totiž, že za nehodou stála jezdecká chyba, prý zkrátka příliš tlačil na pilu.

„Havárie byla moje chyba, snažil jsem se napravit nepovedený start do závodu a svou snahu jsem přehnal,“ přiznal se pilot, který již od příští sezónu bude působit ve stáji Red Bull.

„V úvodu závodu se mi vůz zdál nekonkurenceschopný, na startu jsem ztratil několik pozic, z první desítky jsem se propadl až na čtrnáctou pozici, byl to opravdu frustrující start do závodu,“ nechal se slyšet Australan.

„Podařilo se mi ale dostat se zpět do formy a vůz pracoval skvěle, dostával jsem zprávy od inženýra, abych neustále tlačil na pilu a snažil se stáhnout ztracený čas, bohužel jsem se snažil až příliš a vytvořil jsem takovou chybu.“

„Do zatáčky jsem si najel špatně, při brzdění jsem zablokoval kola a bylo hotovo,“ popsal situaci čtyřiadvacetiletý závodník. který bude od roku 2014 novým parťákem Sebastiana Vettela, vítěze závodu. „Nejsem zvyklý dělat chyby, ale je to pro mě zkušenost, ze které se poučím a doufám, že se nic podobného již opakovat nebude,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít