Rezervním pilotem stáje Force India se stal Alfonso Celis

Rezervním pilotem stáje Force India se stal Alfonso Celis

Mladíčka čeká debut už v letošním roce, kromě jiného dostane příležitost v sedmi pátečních trénincích.

Alfonso Celis je devatenáctiletý závodník z Mexika a v současné době jezdec GP3 a Formule 3.5. Kromě sedmi pátečních tréninků jej v příštím roce čeká také hodně práce na simulátoru týmu Force India.

Celis si svůj debut s vozem Formule 1 odbude už letos. S vozem VJM08 nastoupí do testovacích jízd v Abú Dhabi ihned po skončení tohoto ročníku. Do závodní sedačky během testovacích dnů usedne společně s Nicem Hülkenbergem.

„Už od začátku mé kariéry jsem snil o tom, že jednou budu závodit ve Formuli 1,“ řekl Celis. „Začít spolupracovat s týmem Force India je pro mě obrovská čest. Je to příležitost, jak úzce spolupracovat s inženýry a závodními jezdci. Těším se na první jízdu v Abú Dhabi. Bude to největší zážitek mé kariéry a jsem připravený pro tým odvést co nejlepší práci,“ dodal.

Že je stáj Force India dobrou tréninkovou půdou pro mexického mladíčka si myslí i Vijay Mallya, šéf stáje. „Rád bych přivítal Alfonsa v našem týmu a popřál mu jen to nejlepší k jeho debutu s námi. Chceme ho připravit na podmínky a požadavky dnešní Formule 1. Může se učit od Sergia a Nica a odjet cenné množství kilometrů v našem voze. Je to skvělá příležitost,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít