Renault změní zbarvení! Světu ho ukáže před prvním závodním víkendem

Renault změní zbarvení! Světu ho ukáže před prvním závodním víkendem

Francouzský tým nakonec potvrdil, že černé zbarvení se žlutými doplňky nebude definitivní. Oficiální design vozu pro sezonu 2016 bude představen 16. března v australském Melbourne.

Cyril Abiteboul, generální ředitel francouzské automobilky, popsal 3. února na tiskové konferenci v Paříži současný vůz jako „show auto“. Média tedy okamžitě spekulovala, že zbarvení, se kterým tým testoval, nebude definitivní.

Na voze RS16 převládala černá barva se žlutými doplňky a bílými názvy sponzorů Auto vyjelo poprvé na trať během testů ve španělské Barceloně. Podle Autosportu bude nový design výsledkem radikální proměny. Na monopostu by měla převládat žlutá / zlatá barva, se kterou byl představen také vůz Renault Sport RS01 (foto níže). Přítlačná křídla pak budou černá.

Předpokládá se také, že francouzská automobilka zvolí matné zbarvení svého vozu, což bude v konečném důsledku znamenat o zhruba půl kila lehčí auto. Prvního oficiálního představení se dočkáme 16. března v australském Melbourne, krátce před začátkem prvního závodního víkendu letošní sezony Formule 1. 

Renault Sport RS01 (foto: Twitter / @carwitter)

Sdílejte na:
Zavřít