Renault: Odstup na Red Bull nám dá cíl, na který budeme mířit

Renault: Odstup na Red Bull nám dá cíl, na který budeme mířit

Renault očekává porážku od svého zákaznického týmu Red Bull v nadcházející sezoně. Podle technického ředitele Nicka Chestera to ale není špatná věc, protože tak tým pozná, jak velký pokrok dělá a ještě udělat musí.

CEO Renaultu Carlos Ghosn už vymezil čas, ve kterém se má Renault dostat na čelo. Během dvou až tří let by tým měl začít vyhrávat závody a pak bojovat i o šampionát. Do té doby tým ale očekává, že bude až za Renaultem poháněným Red Bullem.

To by pro tým mohlo být bolestivým pohledem, ale Chester srovnání vítá, protože jim dá vědomosti o tom, jak moc se musí zlepšit, hlavně v oblasti návrhu šasi, aby se dostali na úroveň Red Bullu, který je v této oblasti považován za nejlepší.

„Abych se přiznal, neočekáváme, že budeme na stejné úrovni jako Red Bull v této sezoně,“ řekl Chester pro server Motorsport.com. „Dává nám to srovnáni v šasi a mohlo by to být nepříjemné, ale je to užitečná věc.“

„Víme, že Red Bull dělá velmi dobrý šasi. Budeme vědět rozdíl v časech na kolo a to pro nás bude cíl, kterého budeme muset dosáhnout. Musíme začít vylepšovat tým.“

Sdílejte na:
Zavřít