Red Bull v Rusku vyzkouší svůj návrh ochranného kokpitu

Red Bull v Rusku vyzkouší svůj návrh ochranného kokpitu

Během prvního pátečního tréninku vyzkouší stáj Red Bull svůj vlastní návrh ochrany kokpitu závodníka. Cílem bude instalační kolo a zisk zpětné vazby od jezdce.

Podle oficiálního webu Formule 1 vyzkouší Red Bull své řešení během prvního pátečního tréninku. Zatím nebylo upřesněno, který ze dvou jezdců rakouského týmu tuto novinku na svém voze představí. Ať už to bude Daniel Ricciardo či Daniil Kvyat, této novinky si ani jeden příliš neužije. Cílem Red Bullu je totiž pouze pár kol a zisk zpětné vazby od jednoho z jezdců. Red Bull už novinku testoval na svém simulátoru.

Mezinárodní automobilová federace chce ochranu kokpitu závodníků zavést co nejdříve, design tohoto prvku je ale zatím jen ve fázi příprav. Během předsezónních testů svůj návrh ukázalo Ferrari, ten ale vyvolal smíšené pocity, nevypadal totiž vizuálně příliš hezky. Red Bull přišel s dalším návrhem, o něco hezčím.

Na rozdíl od Ferrari nemá ochranný kokpit Red Bullu pilíř přímo před jezdcem, ale je tu otázka, jak bezpečný by tento koncept byl v případě, že se na něm usadí déšť či jiné nečistoty ze závodní dráhy. Tak jako tak Formule 1 na zavedení této novinky spěchá. Pokud vše půjde podle plánů FIA, ochrany kokpitu se dočkáme už v následující sezoně.

VIDEO: Tomáš Enge o uzavřených kokpitech 

Sdílejte na:
Zavřít