Red Bull umí být bezohledný, pro Kvyata to může znamenat konec, myslí si Webber

Red Bull umí být bezohledný, pro Kvyata to může znamenat konec, myslí si Webber

Bývalý pilot rakouského týmu věří, že Daniil Kvyat se kvůli svým nedobrým výkonům mohl stát terčem bezohlednosti stáje Red Bull Racing. Pro ruského závodníka by to mohlo znamenat i konec ve Formuli 1.

Letošní sezona Formule 1 má za sebou pouze čtyři odjeté závody, už tak ale došlo k prvním rošádám na startovním roštu. Daniil Kvyat, který se v úvodu tohoto ročníku předvedl především několika kolizemi, byl přeřazen z týmu Red Bull do sesterského Toro Rosso. Naopak druhým směrem míří mladičký Max Verstappen.

Mark Webber ale přichází na scénu se zajímavým názorem a myslí si, že osud Daniila Kvyata byl zpečetěn už před závodním víkendem v Rusku, kde domácí pilot dvakrát zezadu vrazil do Sebastiana Vettela a vyřadil ho tak z boje o mistrovské body. „Helmut (Marko, poradce týmu Red Bull) chce vidět především výkony,“ řekl Webber. „Chce nejrychlejší jezdce v nejrychlejších vozech co možná nejdříve.“

„Lidé tvrdí, že Daniil byl přeřazen kvůli incidentům v Rusku. Podle mého názoru to ale bylo pouhým vyvrcholením jeho špatné formy, proto se tým takto rozhodl,“ řekl dále australský závodník, který v týmu sám několik let působil. „Za normálních okolností by tým počkal do konce sezony, ale Red Bull v tomto umí být bezohledný. Pro Daniila by to mohlo znamenat i definitivní konec ve Formuli 1. V tomhle světě se totiž nemáte kam schovat,“ dodal Webber.

Sdílejte na:
Zavřít