Red Bull si věří: Na Ferrari neztrácíme mnoho

Red Bull si věří: Na Ferrari neztrácíme mnoho

Výkony vozů Red Bull v Austrálii jsou pro šéfa stáje Christiana Hornera uspokojivé. Věří, že jeho tým na konkurenční Ferrari nyní ztrácí kolem dvou desetin sekundy na kolo.

Výkonnost rakouského týmu byla před startem nového ročníku velkou neznámou. Po neshodách s Renaultem se stáj rozhodla vydat vlastní cestou a pohonnou jednotku francouzské automobilky dále vyvíjí pod značkou TAG Heuer. Red Bull byl v prvním závodním víkendu překvapením a za konkurencí tolik nezaostával.

I když se Daniil Kvyat kvůli technickým problémům nedostal ani na start, stájovému kolegovi Danielu Ricciardovi se dařilo a svůj vůz dovezl na pěkném čtvrtém místě. Šéf stáje Christian Horner nyní odhaduje, že se svým týmem neztrácí mnoho ani na letos velmi dobré Ferrari. „Nejsou o tolik daleko,“ reagoval na odstup od maranellské stáje. Podle Hornera nyní Red Bull na Ferrari ztrácí okolo dvou desetin sekundy. Ty by mohl vymazat v druhé půlce sezony.

„Šasi vozu funguje velmi dobře, s degradací pneumatik jsme také neměli žádné výrazné problémy. Na stejných pneumatikách a v minimálním provozu zajížděl Ricciardo stejné časy jako Sebastian (Vettel). Se správnou strategií a povedenými zastávkami v boxech to byl celkově solidní výkon,“ pokračoval Horner.

„Do Austrálie jsme jednoznačně přivezli třetí nejrychlejší vůz, zejména v závodě se nám dařilo toto potvrdit. Není to ale místo, se kterým se chceme spokojit, zaměřujeme se na další posun vpřed,“ dodal. Red Bull plánuje masivní upgrade své pohonné jednotky TAG Heuer nasadit během závodního víkendu v Kanadě.

Sdílejte na:
Zavřít