Red Bull se nebude rozhodovat dle platu

Red Bull se nebude rozhodovat dle platu

Šéf Red Bullu Christian Horner říká, že požadavky Kimiho Räikkönena na jeho mzdu nebudou faktorem při rozhodování, zda podepsat s ním, nebo s mnohem levnějším Danielem Ricciardem.

Tito dva jsou totiž jediní, kteří se dostali do užšího výběru Red Bullu na nahrazení odcházejícího Marka Webbera.

A krom rozdílných úrovní zkušeností je u nich i značný rozdíl ve mzdě. Räikkönen je považován za jednoho z nejdražších pilotů v poli, kdežto australský pilot patří spíše k těm méně vydělávajícím. Fin byl v roce 2007 dokonce nejdražším pilotem ve Formuli 1 vůbec, když s ním Ferrari podepsalo tříroční smlouvu, která mu slíbila základní mzdu 51 milionů amerických dolarů. Nyní se však odhaduje, že u Lotusu bere „pouze“ necelé 4 miliony amerických dolarů, kdežto současnými nejdražšími piloty jsou Fernando Alonso a Lewis Hamilton, kteří berou 26 milionů dolarů. Ricciardo je oproti Raikkonenovi ale stále významně levnější, dle zpráv totiž bere pouze 531 000 dolarů, což je osmkrát méně než Fin.

Dva nejdražší piloti v současném poli – Fernando Alonso a Lewis Hamilton (obrázek: thesun.co.uk)

Horner ale tvrdí, že mzda „skutečně není velkým prvkem při jejich rozhodování.“

„Samozřejmě, že finance jsou vždy faktorem, ale musíte vzít také v potaz, že záleží na tom, zda se během sezony umístíte na prvním, druhém, nebo třetím místě v poháru šampionátu, protože tam jsou velké rozdíly ve finanční odměně. Takže pokud se nerozhodnete správně a levnější pilot nebude skórovat body, tak nakonec stejně o finance přijdete, protože nebudete mít body v šampionátu.“

 

Sdílejte na:
Zavřít