Red Bull šampaňské zatím nepřipravuje

Red Bull šampaňské zatím nepřipravuje

Podle šéfa stáje Red Bull Christiana Hornera je velmi nepravděpodobné, že by pilot jeho týmu slavil zisk mistrovského titulu již příští závodní víkend na okruhu v japonské Suzuce.

Sebastian Vettel si může zisk svého čtvrtého mistrovského titulu v řadě zajistit již nadcházející neděli na okruhu Suzuka, kde se pojede Velká cena Japonska, musel by tento závod ovšem vyhrát a Fernando Alonso skončit nejlépe devátý.

Christian Horner je ale realista a věří tomu, že Fernando Alonso obsadí ve Velké ceně Japonska lepší pozici.

„Pravděpodobnost oslav titulu již v Japonsku je velmi nízká,“ myslí si Horner. „Kolikrát se stalo, že by Fernando Alonso skončil devátý?“

„Musíme se snažit neustále vyhrávat.“

Samozřejmě si většina Vettelových konkurentů přála boj až do posledního závodu, pravidelné souboje o mistrovský titul až v brazilském Interlagosu jsou vždy ozdobou celé sezóny Formule 1. Nyní se dá ale očekávat, že německý závodník své čtvrté vítězství v šampionátu oslaví nepoměrně dříve.

„Budeme závodit na sto procent až do posledního závodu v Brazílii, to je náš cíl,“ řekl Horner.

„Nechceme se neustále otáčet za našimi soupeři, budeme se pouze soustředit na svou práci, to je to nejlepší, co můžeme udělat. Samozřejmě je nyní výhoda na naší straně, máme skvěle připravený vůz a v něm disciplinovaného talentovaného jezdce, k zisku titulu jsme velmi blízko,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít