Red Bull odjíždí z Itálie zklamaný

Red Bull odjíždí z Itálie zklamaný

Max Verstappen skončil v závodě pátý a Daniel Ricciardo nedokončil.

Tým Red Bull neměl před závodem v Itálii velké očekávání, i přesto Max Verstappen bojoval až do konce závodu o pódium.

Verstappen sice dojel závod jako třetí, ale kvůli pěti vteřinové penalizaci za kolizi s Bottasem byl celkově klasifikován jako pátý.

“Myslím si, že když se podíváme na výkon našeho vozu, tak jsme odvedli dobrou práci, a byli jsme dnes konkurenceschopní. Nicméně si nemyslím, že by to bylo lepší, než třetí místo. Bohužel nás penalizace posunula na pátou pozici. Myslím si, že jsem Valtterimu nechal dostatek prostoru, tudíž nemusel vyjet mimo trať. Pravidla říkají, že jakmile máte vedle sebe prostor šířky vozu, je to dostatečné. Což jsem udělal, ale naše kola se střetla v první zatáčce, a on projel rovně. Absolutně nesouhlasím s penalizací, ale nemůžeme s tím nic dělat. Samozřejmě když jsem slyšel o penalizaci, byl jsem o to víc naštvaný, a chtěl jsem si udržet mojí pozici na trati. Dělal jsem maximum, a bojoval jsem, i když jsme byli na rovinkách mnohem pomalejší. Před závodem jsem si myslel, že nejlepší výsledek může být páté místo. Jakmile jsme předjeli Bottase, tak jsem do toho dával maximum. Musíme brát dnešní tempo jako dobrý výsledek. Obecně vzato, když je za vámi v závodě Mercedes, je to dobré znamení, a my doufáme, že v Singapuru na tom budeme ještě lépe. Na této trati je náš vůz vždy velmi silný.“

Daniel Ricciardo startoval opět po penalizaci za výměnu motoru předposlední. Přestože měl nový motor, tak i tentokrát neviděl cíl závodu. Naštěstí za odstoupení nemohl motor, ale rozbitá spojka.

“Je to pro mě další frustrující závod. Předjel jsem Strolla a koukal jsem do zrcátka, jestli ho udržím. Nicméně v ten moment jsem nic neviděl, protože se začalo kouřit ze zadní části vozu. Řekl jsem mým inženýrům, jestli mám vůz odstavit, protože jsem si nebyl jistý, co se s vozem děje. Měl jsem strach, že to opět může být pohonná jednotka. Kluci ovšem vůz už zkontrolovali, a za problém mohla spojka. Je to opravdu náročná šňůra závodů, kdy se nám vůbec nic nedaří, ale doufáme, že se vše otočí, a v Singapuru budeme opět na podiu.“

Za čtrnáct dní nás čeká závod v Singapuru, který je svojí charakteristikou podobný Monte Carlu. V Monaku letos vyhrál Daniel Ricciardo kvalifikaci i závod. Poslední výhra Red Bullu byla letos v Rakousku.

Dokáže Red Bull získat své další letošní vítězství?

Sdílejte na:
Zavřít