Red Bull od Ferrari motory nedostane, půjde žebrat zpět k Renaultu?

Red Bull od Ferrari motory nedostane, půjde žebrat zpět k Renaultu?

Snahy Red Bullu zbavit se Renaultu a najít si lepší pohonnou jednotku se ukázaly jako marné. Red Bull tedy bude muset padnout na kolena před Renaultem a prosit o odpuštění, nebo ho příští rok neuvidíme.

Má se za to, že Red Bull se znovu otočil k Renaultu a zahájil diskuse o pokračování v odebírání jejich motoru, aby na poslední chvíli zajistil nějaký motor pro příští sezonu. Pokud to nevyjde a Renault už s Red Bullem ztratil trpělivost, pak tým z Milton Keynes nebude mít jinou možnost, než ve Formuli 1 skončit. Nicméně tím už několikrát vyhrožoval i vlastník týmu Dietrich Mateschitz, který prozradil, že o osudu týmu se musí rozhodnout do konce října, jinak se končí.

Red Bull už od loňska Renault kritizuje za nevýkonný motor, i když s ním vloni získal tři vítězství a letos několik pódií. Od Red Bullu to není příliš loajální s přihlédnutím k tomu, že s Renaultem předtím získal čtyři tituly mistrů světa v řadě. Nicméně tým letos řekl dost a se záměrem přerušit platnou smlouvu šel motor hledat jinam.

Mercedes Red Bull odmítl rovnou. Sice to vypadá, že příští rok už nebude motory dodávat Lotusu, místo toho si ale našel Manor. Navíc Wolff i Lauda přiznali, že Red Bull s jejich motorem by představoval příliš nebezpečnou konkurenci.

Honda odmítla s tím, že jejich motor je ještě ve vývoji a mají dost práce se samotným McLarenem. Navíc by si Red Bull Hondou nejspíše moc nepolepšil.

Ferrari odmítnulo teď. Red bullu původně nabídlo pro příští rok pouze letošní motory, neboť stejně jako Mercedes nechtělo Red Bullu s vynikající aerodynamikou poskytnout i dobrý motor a ohrozit tak své vlastní postavení. Podobně to letos dělalo s Manorem, který závodí s loňským vozem, do kterého jim Ferrari nechalo i loňské motory. Nicméně Manor přechází na Mercedes a Ferrari si našlo nový tým Haas, který příští rok debutuje. Red Bull starší motory zuřivě odmítl a tak ho Ferrari poslalo k čertu s tím, že ještě zváží dodávání motorů Toro Rossu, neboť u nich tak velkou hrozbu nevidí.

A tak musí Red Bull zpět k Renaultu. Jenže. Renault se mezitím vydal koupit Lotus s tím, že se do továrny v Enstone znovu vrátí tovární tým Renault. Tato záležitost sice ještě není jasná, ale ví se, že Renault podepsal záměr Lotus koupit, takže momentálně to vypadá docela jistě. Takže volné místo po Red Bullu si Renault zaplní vlastním továrním týmem, pod kterým bude mít plnou kontrolu a který mu rozhodně nebude nadávat za špatný motor a ukončovat smlouvy.

Takže teď lze jen čekat, zda-li se Renault nad arogantním Red Bullem smiluje a nabídne mu své motory, nebo jestli Red Bull Formuli 1 po poměrně krátkém, ale velmi úspěšném působení opustí.

Sdílejte na:
Zavřít