Red Bull musí s Hondou bojovat o titul, říká Brawn

Red Bull musí s Hondou bojovat o titul, říká Brawn

Stáj z Milton Keynesu pro sezónu 2019 ukončuje svou spolupráci s Renaultem, pohonné jednotky bude brát od japonského dodavatele. Vzhledem k tomu, že jediným dalším zákazníkem Hondy je sesterské Toro Rosso, získá Red Bull takřka tovární status.

Red Bull musí využít svého nového partnerského vztahu s Hondou a stát se reálným aspirantem na mistrovský titul, říká Ross Brawn, člen vedení Formule 1.

Rakouský tým získal v období let 2010 až 2013 čtyři jezdecké a konstruktérské mistrovské tituly v řadě za sebou, s nástupem éry hybridních šestiválců v roce 2014 ale výkonnostně sklouzl a dosud nedokázal být více než jen občasným konkurentem v boji o jednotlivá vítězství.

Také Honda se snaží spravit reputaci pošramocenou neúspěšným působením s McLarenem v letech 2015 až 2017. Už letošní sezóna s týmem Toro Rosso přinesla náznaky zlepšení.

Brawn v roce 2008 vedl tovární tým Hondy, v následující sezóně po změně pravidel a odchodu značky dovedl stáj k mistrovským titulům pod hlavičkou BrawnGP, než ji předal dnešnímu Mercedesu.

„Spojení Hondy s Red Bullem bude pozitivní, protože Red Bull se stane plně továrním týmem,“ řekl Brawn. „Je to vždycky jiná výzva, když jste tovární tým s dodavatelem motorů. Musíte se držet za ruce a skočit do toho společně, spolupracovat a být jako jeden, to je síla, která v téhle příležitosti tkví.

Je to něco, na co jsem se vždycky zaměřoval, protože vám to skutečně dá určité skvělé možnosti.

Red Bull se teď musí té příležitosti s Hondou chopit a znovu se dostat na absolutní vrchol. Musí se znovu stát uchazečem o mistrovský titul.“

22. prosince 2018

Sdílejte na:
Zavřít