Fan-store.cz

Red Bull: Letos jsme měli nejlepší šasi, jenže s Achillovou patou

Red Bull: Letos jsme měli nejlepší šasi, jenže s Achillovou patou

Stáj z Milton Keynes obsadila v sezóně 2018 celkové třetí místo v Poháru konstruktérů, když byla mimo Mercedes a Ferrari jediným týmem, který dokázal dosáhnout na vítězství v závodě. Red Bull je přitom přesvědčen, že měl nejlepší šasi ve startovním poli.

Šéf Red Bullu Christian Horner je přesvědčen, že jeho tým měl v sezóně 2018 k dispozici nejlepší vůz. Trápila ho ale zásadní bolest, kterou byla velice slabá spolehlivost.

Stáj z Milton Keynesu letos vybojovala čtyři vítězství, které si mezi sebe rovným dílem rozdělili Daniel Ricciardo a Max Verstappen. V silnějším konkurenčním boji proti Mercedesu a Ferrari jí ale bránila špatná spolehlivost a slabší relativní výkonnost pohonné jednotky Renault.

Když ale přišlo na okruhy, kde pohonná soustava neměla tak silné slovo, bylo šasi RB14 podle slov Hornera nedostižné.

„Je jasné, že jsme měli letos fantastické auto,“ řekl Horner. „RB14 bylo letos ve Formuli 1 nejsilnějším šasi. Když zvážíte výkonový deficit, který jsme letos měli, pak to, čeho jsme dosáhli, čtyři vítězství, je pozoruhodné.

Měli jsme silné auto na začátku roku, jen jsme toho nebyli schopni využít. Spolehlivost byla letos naší Achillovou patou. Potkalo náš příliš mnoho problémů s motorem a měli jsme také pár vlastních problémů, které byly frustrující. Během sezóny se nám podařilo auto vyladit.

V porovnání s našimi konkurenty jsme dokázali velice efektivně využívat pneumatiky. Je to kombinace různých faktorů.“

22. prosince 2018

K sezóně jakožto celku Horner dodal: „Myslím, že to byla v mnoha ohledech hořkosladká sezóna. Ta vítězství byla nesmírně sladká, vyhráli jsme v Číně, Monaku, vyhráli jsme svoji domácí velkou cenu v Rakousku a samozřejmě Mexiko. Byly to bezesporu vrcholné body.

Obecně jsme měli o nedělích velice silné závodní auto a jezdci, když mohli, závodili nesmírně silně.“

Sdílejte na: