Red Bull doufá v déšť i během dalšího průběhu víkendu

Red Bull doufá v déšť i během dalšího průběhu víkendu

Pátek přinesl na okruh v USA déšť. Red Bull jedním z aktivnějších týmů, jelikož pravidelně takové podmínky týmu pomáhají s výkonem.

Max Verstappen si pátek vyloženě neužíval, přesto si myslí, že by to mohlo týmu pomoci do nedělního závodu.

„Takové mokré pátky jsou vždy trochu nudné. Bylo důležité ale vyjet a porozumět našemu vozu v těchto podmínkách, i když to nebyla úplně kola na hraně. Zkoušeli jsme některé nové věci a získali jsme důležitá data, ale v za deště je vždy těžké říct, jakým směrem se ubírat.

Ke konci tréninku jsme se ale cítili dobře, takže pokud bude pršet na závod, mohli bychom na tom být dobře. Myslím si, že po takovém dni, jako byl dnes, je zde stále mnoho neznámých. Uděláme v kvalifikaci to nejlepší, nehledě na počasí. To všechno by nám mohlo pomoci k nejlepší pozici pro neděli.“

Daniel Ricciardo se stejně jako jeho týmový kolega modlí za déšť.

„Byl to opravdu dobrý den, s pozitivními věcmi. Při jízdách s malým množstvím paliva jsme mohli být trochu lepší, ale nemyslím si, že by to bylo vyloženě zlé.

Můj první sektor byl pomalý, protože jsem měl před sebou hodně aut. Takže to mohlo být určitě lepší. Na rovinkách trochu ztrácíme oproti soupeřům, i když jezdíme se stejným nastavením přítlaku. Mají opravdu velký výkon od první zatáčky. Trochu získáme zpět v zatáčkách, ale myslím si, že pokud bude sucho, tak pro nás bude první sektor lepší.

Kvalifikace zde je důležitá, jelikož není lehké předjíždět. Nicméně v pátek pršelo, takže opravdu nevíme, co očekávat. Max jel s jinak nastaveným zadním křídlem oproti mně, takže to by také mohlo udělat rozdíl. Myslím si, že jsem byl ale s delšími jízdami spokojenější.

Jinak šlo všechno dobře a já jsem se bavil. Tato trať je opravdu zábavná.“

Sdílejte na:
Zavřít