Red Bull bude velmi silný, myslí si Webber

Red Bull bude velmi silný, myslí si Webber

Není to zrovna věc, kterou by většina fanoušků chtěla před startem nové sezóny slyšet, ale australský závodník Mark Webber se domnívá, že Red Bull bude i v příští sezóně velmi silný.

Po čtyřech po sobě jdoucích titulech v řadě z posledních čtyř let fanoušci Formule 1 doufají, že velké množství změn v předpisech a pravidlech dá i ostatním stájím příležitost dostat se před rakouskou stáj v obou šampionátech.

Hlavní změnou je přechod ze současných osmiválcových motorů na na 1,6litrové V6 turbo. Tento fakt znamená, že do nového ročníku budou všechny stáje šampionátu vstupovat jako do velké neznámé. Mark Webber má ale špatnou zprávu pro všechny, kteří doufají, že nová pravidla odsunou Sebastiana z prvních pozic.

„Sebastian je i nadále favoritem šampionátu jezdců,“ nechal se slyšet Mark Webber pro BBC Sport. „Již od samotného začátku sezóny budou patřit k největším favoritům sezóny, což pravděpodobně není to, co chtějí fanoušci doma slyšet,“ řekl dále Australan.

„Vše od nových motorů po vývoj aerodynamiky nového vozu nebude pro Sebastiana příliš velká změna, protože vůz je vyvíjen zcela podle něj. Samozřejmě je tu jistá šance, že soupeři dostanou příležitost jej stáhnout a třeba v některých ze závodů porazit, ale hlavním favoritem dalšího ročníku pro mě zůstává on,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít