RB: Adaptovat se na změny je těžké

RB: Adaptovat se na změny je těžké

Vedení nejúspěšnější stáje posledních dvou let přiznává, že adaptovat se na změny pravidel před jednotlivými sezónami je velmi těžké. Nejinak tomu bylo i v úvodu roku 2012.

Po zcela dominantním působení v ročníku 2011 se rakouský tým dočkal prvního vítězství v právě uplynulé sezóně až ve čtvrtém závodě. Sebastian Vettel se v té době pohyboval v místech, na kterých v předchozích letech nebyl zvyklý dojíždět. V polovině září měl na svém kontě jen jediné vítězství a s jeho šancemi na zisk třetího mistrovského titulu to vypadalo všelijak. Až dominantní závěr ročníku mu ale zajistil další primát.

Šéf týmu Christian Horner přiznal, že konstruktér vozu Adrian Newey potřeboval v úvodu roku 2012 mnohem více času na vypořádání se se změnami v pravidlech, takže se to podepsalo i na výkonnosti obou vozů v prvních závodech sezóny. „Vstup do sezóny byl náročnější, než-li v předchozích letech, skvělými výsledky v závěru ročníku jsme to naštěstí vyrovnali,“ řekl Horner.

„I když se nám v některých závodech nepodařilo zvítězit, pravidelně jsme dojížděli pro mistrovské body a právě díky tomu se stal Sebastian mistrem světa. Ve Valencii jsme například měli zvítězit, tam také po vypadnutí Sebastiana přišla největší frustrace z celé sezóny. Ale rychle jsme se otřepali a bojovali až do posledního závodu a nakonec se to vyplatilo, jsme mistry světa! První polovina sezóny pro nás byla opravdu velmi náročný a celý tým doufá, že se podobným problémům na startu nadcházejícího ročníku vyhneme,“ dodal Horner.

Sdílejte na:
Zavřít