Rakouský okruh by McLarenu mohl sednout, věří Alonso

Rakouský okruh by McLarenu mohl sednout, věří Alonso

Španělský závodník věří, že vůz MP4-31 si s okruhem Red Bull Ring sedne a společně s týmem je tak čeká konkurenceschopný závodní víkend.

První závod Fernanda Alonsa s McLarenem nedopadl na Red Bull Ringu zrovna nejlépe. Španělský pilot skončil po kolizi s Kimim Räikkönenem v loňském roce už v prvním kole. Pro Španěla to bylo zklamání, i když startoval až z patnácté pozice, věřil, že by se mohl vyšplhat na bodované příčky.

V letošním roce do rakouského Spielbergu dorazí mnohem houževnatější tým s lepším vozem. Dvojnásobný mistr světa věří, že by právě na Red Bull Ringu mohl navázat na zisk mistrovských bodů z monackého knížectví. „Po unikátním okruhu v Baku se znovu vracíme na klasickou závodní dráhu. Je to mnohem kratší trať, ale je také velmi obtížná, protože si zde nemůžete dovolit žádnou chybu,“ zhodnotil Alonso.

„Jedno rychlé kolo tu trvá zhruba 70 sekund a celé startovní pole je díky tomu mnohem vyrovnanější. Chceme-li být rychlí, potřebujeme dobrou trakci a aero, což máme. Proto věřím, že následující závodní víkend budeme opravdu konkurenceschopní, mnohem více, než jsme byli v Baku. A také věřím, že oproti loňskému roku budete toto pro nás delší závod, protože ten minulý skončil už v prvním kole,“ zavzpomínal si španělský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít