Räikkönenova šťastná série je u konce

Räikkönenova šťastná série je u konce

Finský pilot v Belgii smolně ukončil svou sérii sedmadvaceti závodů po sobě, ve kterých se mu podařilo bodovat. Poprvé od svého návratu navíc Räikkönen závod nedokončil.

Kimi Räikkönen má na belgickém okruhu Spa tendenci buď vyhrávat, nebo závody nedokončovat. Dnešní Velká cena se zařadila do seznamu druhé možnosti, Fin měl od začátku závodu problémy s brzdami a ve 26. kole po souboji s Felipem Massou se dostal do velkých problémů a raději okamžitě zamířil ke svým mechanikům.

Nedokončení dnešního závodu znamenalo pro Kimiho Räikkönena přetržení šňůry sedmadvaceti závodů, ve kterých se finskému jezdci podařilo zaznamenat bodový zisk. Naposledy Räikkönen nedokončil závod Formule 1 v Německu roku 2009.

„Každému někdy dojde štěstí, dnes zkrátka byla řada na nás,“ řekl pilot Lotusu po závodě v Belgii.

„Stále nevím, jestli to byl problém čistě brzd, nebo v tom bylo ještě něco jiného, ale musíme se na to podívat a zjistit podrobnější informace.“

Räikkönenovo nedokončení dnešního závodu znamená jeho propad v průběžném pořadí šampionátu jezdců z druhé až na čtvrtou pozici, předběhl jej Fernando Alonso i Lewis Hamilton, na lídra šampionátu Sebastiana Vettela aktuálně ztrácí 63 mistrovských bodů.

Stájový kolega Kimiho Räikkönena na tom byl dnes o něco lépe. Na rozdíl od velké kolize, kterou na tomto okruhu způsobil minulý rok, předvedl letos velmi povedený výkon a nakonec obsadil osmou pozici.

Sdílejte na:
Zavřít