Räikkönen zůstává motivovaný

Räikkönen zůstává motivovaný

Fin Kimi Räikkönen se zavázal svému týmu i fanouškům, že v posledních čtyřech závodech letošní sezóny zůstane motivovaný a stoprocentně koncentrovaný, ačkoliv je o jeho budoucnosti již jasno.

Po oficiálním potvrzení přesunu Kimiho Räikkönena zpět do Ferrari od sezóny 2014 se finský závodník dostal pod neustálý tlak ze strany stájového kolegy Romaina Grosjeana.

Francouzský závodník ucítil příležitost stát se vůdčí osobností Lotusu a zlepšil svou formu v kvalifikacích i závodech.

V posledních třech závodech sice Grosjean porazil Räikkönena ve všech kvalifikacích, v závodech byl finský jezdec jednou lepší.

Na otázku, zda-li neztrácí motivaci, odpověděl šampión z roku 2007 jasně: „Jsem motivovaný jako nikdy předtím, to se nikdy nezmění, je to stejné od začátku roku,“ nechal se slyšet Iceman.

„Fakt, že v příští sezóně změním tým, nemění nic na mé motivaci a koncentrovanosti, i nadále chci letos vyhrávat závody a získat co nejvíce bodů.“

Třiatřicetiletý závodník dodal, že kdyby mu scházela motivace, nemusel by se závodů vůbec zúčastnit. „Vždy jsem si říkal, že kdybych ztratil motivaci, vůbec bych se šampionátu nezúčastnil, v současné chvíli jsem ale naprosto spokojený a věřím, že v blízké budoucnosti se to ještě zlepší,“ dodal.

Aktuálně je Räikkönen na třetím místě v Poháru jezdců, teoreticky by jej ale stále mohl předběhnout Lewis Hamilton i Mark Webber, finský závodník by naopak mohl zabojovat o druhou pozici s Fernandem Alonsem.

Sdílejte na:
Zavřít