Räikkönen ze závodu vytěžil maximum

Räikkönen ze závodu vytěžil maximum

Kimi Räikkönen je přesvědčený, že ve Velké ceně Singapuru se mu z jeho formy a konkurenceschopnosti jeho vozu podařilo vytěžit absolutní maximum. I přes bolest zad totiž dokončil závod na třetí příčce.

Fin připustil, že se málem nezúčastnil sobotní kvalifikace kvůli intenzivní bolesti zad. To se podepsalo i na jeho kvalifikačním výsledku, v sobotu totiž obsadil až třináctou pozici.

Vše si ale vynahradil v závodě na okruhu Marina Bay, kde po skvělém výkonu skončil za vítězem Sebastianem Vettelem a druhým Fernandem Alonsem na třetím místě.

Pilot stáje Lotusu po závodě přiznal, že třetí místo bylo absolutní maximum, kterého mohl v Singapuru dosáhnout. „Nedoufal jsem v podobný výsledek,“ přiznal Iceman. „V sobotu jsem skoro nemohl řídit, bylo to opravdu náročné.“

„S třetím místem musíme být spokojeni. Nyní mám dva týdny na to, abych si odpočinul a relaxoval, není to poprvé, co jsem měl bolesti podobného typu,“ přiznal finský jezdec.

Räikkönen vybojoval třetí místo přímo na dráze, v samotném závěru závodu totiž musel předjet Jensona Buttona, který jel na značně opotřebovanějších pneumatikách. „Možná to vypadalo složité, ale nechtěl jsem vytvořit žádnou zbytečnou chybu a trpělivě jsem čekal na nejvhodnější moment, kdy bude nejlepší Jensona předjet,“ dodal.

Ani třetí místo z dnešní Velké ceny ale Räikkönena nevyhouplo mezi tři nejlepší jezdce v šampionátu, na třetího Lewise Hamiltona nyní ztrácí dva mistrovské body.

Sdílejte na:
Zavřít