Räikkönen: Závodím jako nikdy předtím!

Räikkönen: Závodím jako nikdy předtím!

Honba za smlouvou pro rok 2017 je aktuálně největší motivací Kimiho Räikkönena. Finský závodník dle vlastních slov prožívá vrchol své kariéry a závodí jako nikdy předtím.

V minulé sezoně byl kontrakt Kimiho Räikkönena prodloužen pouze o rok, proto se s blížícím se přelomem letošní sezony znovu vynořují spekulace o jeho budoucnosti. Seznam potencionálních zájemců o závodní sedačku finského pilota je početný, jsou na něm jména jako Sergio Pérez, Daniel Ricciardo či Valtteri Bottas.

Räikkönen však nevidí jediný důvod, proč by ve své kariéře nemohl pokračovat, dle svých slov totiž závodí jako nikdy předtím. „Lidé k tomu mají vždy co říct,“ poznamenal ironicky Iceman na téma jeho nového kontraktu. „Vždy říkám, že pokud by mě to už nebavilo a nedával bych tomu sto procent, tak bych tu dávno nebyl.“

„Vím, že nyní závodím jako nikdy předtím. Stále jsem motivovaný a to, že nevyhrajete, neznamená, že do toho nedáváte všechno. Může být pilot, který do toho nedá všechno, ale zvítězí. Takový styl kariéry by mě ale nebavil. Není to jenom o mé motivaci, ale také o celém balíčku kolem vás, který musí na sto procent fungovat, abyste mohli zvítězit ve velké ceně,“ říká dále mistr světa z roku 2007.

„Ferrari bude mým posledním týmem ve Formuli 1. Říkám to již několik let a na této věci se nic nezmění, bez ohledu na to, jak se má budoucnost v tomto sportu bude vyvíjet,“ dodal Räikkönen.

Sdílejte na:
Zavřít