Räikkönen vybojoval stupně vítězů, ale byl zklamaný

Räikkönen vybojoval stupně vítězů, ale byl zklamaný

Finský závodník si myslí, že Ferrari si ze závodního víkendu ve Spielbergu zasloužilo lepší výsledky. Kimi Räikkönen není spokojený, i když jeho snažení vedlo k zisku stupňů vítězů.

Räikkönen po povedené jízdě obsadil třetí místo, v průběhu celého závodního víkendu byl však s vozem velmi spokojen a proto očekával, že by společně s Ferrari mohl v Rakousku zabojovat o lepší výsledek. To se nepovedlo, velkou cenu na okruhu Red Bull Ring dokončil po kontaktu obou Mercedesů těsně za Maxem Verstappenem na třetím místě.

„Nebyl to pro nás zrovna snadný den,“ uvedl finský pilot v úvodu pozávodního rozhovoru. „Myslím si, že jsme nedosáhli toho, co jsme dnes mohli vybojovat. Ale snažil jsem se jak jen to šlo a odvedl úplné maximum. Měli jsme dobrou rychlost a mohl jsem se dostat před Maxe, v samotném závěru ale přišla žlutá fáze a k ničemu dalšímu nedošlo, tak to zkrátka někdy chodí.“

„Vůz byl během celého závodního víkendu konkurenceschopný, v jednu chvíli jsem zjistil, že jsem až na šestém místě, ale okamžitě jsem zabojoval a získal nějaké pozice zpět,“ řekl dále šampion z roku 2007, který se vyjádřil i k odstoupení Sebastiana Vettela. „Seb měl nějaké problémy a vzhledem k rychlosti, kterou jsme tu během celého závodního víkendu měli, to nepovažuji za víkend úspěšný. Ale to je závodění a příští se budeme snažit znovu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít