Räikkönen ve Ferrari zůstane i příští rok!

Räikkönen ve Ferrari zůstane i příští rok!

Scuderia Ferrari ukončila divoké spekulace týkající se jezdeckého složení pro rok 2016, když dnes oznámila obnovení kontraktu s mistrem světa z roku 2007 Kimi Räikkönenem.

Včera při události v Helsinkách organizované sponzorem Ferrari bankou Santander, během které se Iceman zúčastnil i motokárového závodu, už Fin naznačil prodloužení smlouvy s Ferrari po týdnech a měsících divokých debat o jeho sedačce ve Ferrari.

Dnes italský tým vydal oficiální prohlášení, že s nimi Kimi Räikkönen zůstane i příští sezonu. Ve velmi stručném potvrzení čekli, že obnovili svou „technickou a závodní spolupráci“, tudíž Kimi i příští rok doplní Sebastiana Vettela, se kterým zatím tvoří harmonickou jezdeckou dvojici.

S Finovou sedačkou pro příští rok bylo spojováno mnoho jmen, mezi ty nejdůležitější Valtteri Bottas z Williamsu, Nico Hülkenberg z Force Indie anebo Daniel Ricciardo z Red Bullu. Ale Scuderia se rozhodla využít opce ve smlouvě Räikkönena a prodloužila jí.

Fin se do Ferrari vrátil v roce 2014 po dvou velmi úspěšných letech v Lotusu, se kterým se vrátil do Formule 1.Na rozdíl se však jeho comeback do Ferrari nevydařil tolik, jako do samotné Formule 1. Vloni se po boku Fernanda Alonsa pral se zaostávajícím vozem a Španěl, pro kterého bylo auto postaveno, ho ve většině závodů zastínil. Za zmínku stojí pouze čtvrté místo z Velké ceny Belgie.

V letošním roce do týmu přišel Sebastian Vettel, který má podobný jízdní styl jako Fin. Pod taktovkou Jamese Allisona se vůz Ferrari velmi zlepšil a pro Räikkönena je snáze ovládatelnější. Bohužel však série chyb a smůly Räikkönenovi nedovolila předvést to nejlepší a Vettel má více než dvojnásobný bodový náskok. Räikkönenovi se však už letos povedlo vrátit na stupně vítězů, a to v Bahrajnu, kde využil technických problémů obou Mercedesů a postavil se na druhé místo.

Räikkönen touhu setrvat ve Ferrari potvrdil minulý měsíc, kdy prohlásil, že buď bude pokračovat v rudých barvách, nebo ze sportu odejde. Šéf týmu Maurizio Arrivabene prozradil, že Finovo budoucnost je zcela v jeho rukou a pokud prokáže dostatečné zapálení a dobré výkony, pak v pokračování spolupráce nevidí problém.

Ačkoliv zapálení Fin očividně má, výsledky se stále nedostavují. Ve Velké Británii špatně odhadl počasí a nasadil přechodné pneumatiky příliš brzy, načež se propadl pořadím. V Rakousku v prvním kole ztratil kontrolu nad vozem a sundal Fernanda Alonsa i sebe. V Maďarsku útočil na druhou pozici na Vettelem, avšak zradil ho motor a Fin musel odstoupit. Vedení týmu však přesvědčil a tak se se svérázným Icemanem budeme setkávat i příští rok, na jehož konci bude mít Räikkönen odjeto už 260 velkých cen Formule 1.

Sám Kimi k tomu řekl: „Sen pokračuje. Tento tým je jako moje rodina a vždy jsem říkal, že zde chci ukončit svou kariéru. Jsem odhodlán více než kdy předtím a chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mi tuto šanci dali a také svým fanouškům.“

Sdílejte na:
Zavřít