Räikkönen pomohl s vývojem vozu GP3

Räikkönen pomohl s vývojem vozu GP3

Finský pilot se poté, co zhlédl VC GP3 na Nürburringu rozhodl, že by se někdy s vozem GP3 rád svezl. Tento sen se mu právě splnil, když dostal příležitost testovat pro stáj seriálu GP3 Koiranen GP.

Räikkönen zhlédl jeden ze závodů série GP3 již před měsícem na Nürburringu. Díky dobrým vztahům s týmem Koiranen GP se mu nyní poštěstilo s vozem této nižší série dokonce i svézt. Zapojil se totiž do vývojového programu letošního monopostu.

„S vozem GP3 letošní sezóny jsem se chtěl svézt již od té doby, co můj kamarád Afa Heikkinen přišel s vlatním týmem. Celý rok jeho nový tým pečlivě sleduji. Když jsem začal být zvědavý, jak je tento vůz ovladatelný na trati, dostal jsem příležitost se s ním v Barceloně svézt. Byl jsem opravdu velmi překvapen, jak zábavné je tento monopost řídit. Myslím, že je to ideální prostředek pro zdokonalování mladých pilotů a jejich práce s pneumatikami.“

Fin odjel na katalánském okruhu 58 kol, přičemž jeho nejlepší čas měl hodnotu 1:34.780, což je s vozem GP3 takřka fenomenální výsledek. Práci bývalého mistra světa si pochvaloval i technický ředitel série GP3 Didier Perrin.

„Jsme velice vděční za to, že Kimi pomohl s vývojem našeho vozu. Jeho zpětná vazba a získaná data jsou pro nás neocenitelným přínosem. Kimiho počin nám pomohl významně poodhalit slabá místa letošního monopostu a víme přesně, na co se zaměřit pro příští rok,“ uvedl Perrin.

Série GP3 existuje od roku 2010 jako doprovodný program mistrovstvý světa vozů Formule 1 a slouží především pro výchovu mladých jezdců. Dva šampioni GP3 (Gutiérrez a Bottas) již nyní působí ve Formuli 1 u týmů Sauber a Williams. Jejich bodová konta jsou však zatím prázdná.

Sdílejte na:
Zavřít