Räikkönen po rekordním času: Mohli jsme být ještě rychlejší

Räikkönen po rekordním času: Mohli jsme být ještě rychlejší

Finský závodník dnes zaznamenal nejrychlejší čas všech dosavadních testů. Zároveň se ale nechal slyšet, že s vozem Ferrari dnes mohl být ještě o něco rychlejší.

Čas 1:22,765 na ultra měkkých pneumatikách znamenal absolutní vrchol letošních testovacích jízd ve španělské Barceloně. Kimi Räikkönen tímto výkonem překonal i nejlepší výsledek stájového kolegy Sebastiana Vettela. Zároveň dalo Ferrari jasně najevo, kdo letos bude pro Mercedes největší konkurencí.

„Byl to docela v pohodě den,“ řekl finský závodník. „V mnoha ohledech jsme mohli být lepší a zaznamenat i rychlejší časy, ale když se na to podíváme celkově, byl to jeden z nejlepších dnů, které jsme během testování absolvovali.“

„Byl to můj poslední testovací den, takže jsme se snažili udělat maximum. Konečný výsledek uvidíme v prvních dvou závodech. V současné chvíli jsme spokojeni, i když je stále mnoho věcí, na kterých musíme pracovat. Nechceme debatovat o tom, jak konkurenceschopní jsme, ale doufáme v povedený konečný výsledek,“ dodal šampion z roku 2007.

Během posledního dne testovacích jízd v Barceloně nahradí Kimiho Räikkönena v kokpitu nového Ferrari stájový kolega Sebastian Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít