Räikkönen po nehodě v Mexiku: Možná se teď Bottas cítí lépe

Räikkönen po nehodě v Mexiku: Možná se teď Bottas cítí lépe

V Rusku po vzájemné kolizi vyřadil Räikkönen Bottase, o pár týdnů později v Mexiku si role prohodili. Pilot Ferrari ale incident nechce dávat nikomu za vinu.

Finští závodníci spolu kolidovali podruhé ve třech závodech. Zatímco první incident odnesl odstoupením Valtteri Bottas, ve Velké ceně Mexika se s boji o body musel naopak rozloučit Kimi Räikkönen. Na rozdíl od závodu v Soči ale tentokrát komisaři nikoho nepotrestali.

„Je zbytečné hledat viníka. Jeden řekne, že je to moje vina, druhý zase, že jeho,“ řekl po závodě Räikkönen. „Nikomu to nepomůže. V každém závodě jsou jiní komisaři a když se zeptáte deseti lidí, každý na to bude mít jiný názor. Možná se ale Bottas po událostech v Rusku cítí lépe.“

Pilot Ferrari ale věří, že Bottas mohl zabránit kontaktu. Stačilo vůz poslat na přilehlé obrubníky. „Nemyslím si, že diskuze o tom něco změní. Nebylo tam moc místa, ale když jste v této části okruhu na vnitřní straně, dá se kolizi vyhnout. Bylo to těsné, ale když se ho zeptáte, jsem si jistý, že obviní mě,“ dodal finský pilot.

Valtteri Bottas v závodě pokračoval a protože za incident s Räikkönenem nebyl potrestán, dojel si pro druhé stupně vítězů v letošní sezoně.

Sdílejte na:
Zavřít