Räikkönen penalizován, Mercedes získává druhý pohár konstruktérů v řadě!

Räikkönen penalizován, Mercedes získává druhý pohár konstruktérů v řadě!

Kimi Räikkönen po závodě v Rusku obdržel penalizaci, díky které Mercedes vyhrává titul mistrů světa.

Před posledním kolem Velké ceny Ruska 2015 Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen předjeli třetího Sergia Pereze a Finové pak souboj o třetí místo na pódiu přenesli i do kola posledního. Na konci první DRS zóny Räikkönen na Bottase nestačil. Když se oba vozy pak řítili dlouhou čtvrtou zatáčkou v podobě podkovy, tak se Räikkönen o něco přiblížil a v nájezdu do páté, pravoúhlé zatáčky se na poslední chvíli pustil na vnitřek už zatáčejícího Bottase. Výsledkem byl incident ukončující Bottasův závod a naděje na třetí místo. Räikkönen se zlomeným zavěšením se dobelhal do cíle na pátém místě za Perezem a Massou. Ihned po závodě začali komisaři incident vyšetřovat.

Komisaři Räikkönena odsoudili jako viníka nehody a udělili mu penalizaci 10 sekund stop&go, která se po závodě přetváří v penalizaci +30 sekund, která Räikkönena z pátého místa srazila na osmé. To způsobilo, že Ferrari ztratilo matematickou šanci na zisk poháru konstruktérů a Mercedes se už dnes v Rusku může radovat z druhého titulu mistrů světa v řadě. Odstoupení Nica Rosberga navíc způsobilo, že Lewis Hamilton už má matematickou šanci získat svůj třetí titul mistra světa příští závod v USA.

Komisaři krom Räikkönena penalizovali také Fernanda Alonsa za opakované zkracování trati, ten tak ztrácí svůj těžce vybojovaný jeden bod za desáté místo.

Sdílejte na:
Zavřít