Räikkönen: Málo jízd je normální

Räikkönen: Málo jízd je normální

Kimi Räikkönen nepovažuje minimum akce v prvním testovacím dnu v Jerezu za problém, je to prý normální a týmům zabere chvilku, než všechno poběží hladce.

Den nebyl pro samotného Fina bezproblémový. Byl prvním pilotem, kvůli kterému dnes vlály červené vlajky. Při svém úvodním kole náhle zastavil, což Ferrari vysvětlilo tím, že se jednalo o preventivní zastavení auta z boxové zídky, neboť měli problém s telemetrií.

Po strávení pár hodin v garáži se Fin na trať vydal hned několikrát a celkově ujel 31 kol, což bylo nejvíce ze všech. Druhý nejpilnější pilot dne, Lewis Hamilton, jich ujel jenom osmnáct.

„Samozřejmě chce každý vidět více kol a my také chceme udělat více kol, ale je to docela normální, vzhledem k tak velkým změnám,“ řekl Räikkönen po prvním testu.

„Všem to zabere chvilku, než budou moci jezdit 100% času a bez problémů. Myslím, že jsme dnes začali docela dobře.“

Kimi byl také nejrychlejším jezdcem dne. Jeho čas 1:27.104 ho dostal před druhého Hamiltona o více než 7 desetin sekundy.

K novým změnám Räikkönen ještě dodal: „Myslím, že největší výzvou je přinutit všechny nové věci fungovat, jak chceme, a aby fungovali dobře společně. Je to mnohem zrádnější, než na co jsme byli zvyklí. Ale z hlediska řízení si nemyslím, že to je zase tak velká změna.“

„Byl to teprve první den se všemi novými věcmi, takže to zabere nějaký čas, než si zvykneme. Jeden den je za námi a máme před sebou ještě hodně práce, to víme.“

„Ale čekali jsme, že se tyhle první dny budeme teprve učit, takže to nevnímám jako tak velký rozdíl oproti předchozím rokům.“

Sdílejte na:
Zavřít