Räikkönen je nyní lepší, ví Ferrari

Räikkönen je nyní lepší, ví Ferrari

Kimi Räikkönen se podle vedení stáje Ferrari vrací do týmu jako vyspělejší závodník, oproti době, kdy stáj z Maranella na konci roku 2009 opouštěl.

Za odchodem Kimiho Räikkönena z Ferrari v roce 2009 nestála jeho chladná povaha, ale údajná nevyspělost, nepomáhal týmu v technickém vývoji vozu, tudíž se stáj z Maranella rozhodla místo finského závodníka angažovat Fernanda Alonsa. Podle šéfa stáje Stefana Domenicaliho je ale situace nyní značně jiná.

Vedení týmu Ferrari ale o technické i závodní vyspělosti ujistil technický lídr James Allison, který s šampiónem z roku 2007 pracoval v Lotusu.

„Pracovali jsme s Kimim po dobu tří let (2007-2009) a nikdy jsme neměli žádný problém,“ řekl o spolupráci s finským závodníkem Domenicali.

„Každý má svůj styl života a nemůžeme po něm chtít, aby přišel a začal tu vyprávět vtipy v italštině nebo předváděl klauna. Upřímně, vezmeme-li v potaz kombinaci vášní a horkokrevnosti Fernanda Alonsa a chladný styl Kimiho Räikkönena, rozhodně se máme na co těšit, i naši partneři jsou stejného názoru,“ řekl dále.

„Pokud jde o technický vývoj vozu, samozřejmě budeme před novou sezónou, ve které nás čeká velké množství technických změn, potřebovat Kimiho pomoc a zpětnou vazbu. Měli jsme nějaké informace přímo z první ruky od Jamese Allisona o tom, jak daleko Räikkönen za poslední dva roky postoupil, i to je pro nás důležité,“ sdělil.

„Chci jen říci, že kombinace Kimiho a Fernanda je to nejlepší ve Formuli 1 pokud jde o talent, zkušenosti, soutěživého ducha a schopnosti neustále vůz vyvíjet a zlepšovat,“ dodal šéf italského týmu.

Sdílejte na:
Zavřít