Räikkönen Ferrari věří a v roce 2016 se chce ucházet o titul

Räikkönen Ferrari věří a v roce 2016 se chce ucházet o titul

Po vítězství týmu Mercedes ve Velké Ceně USA se už Ferrari se Sebastianem Vettelem a Kimim Räikkönenem připravuje na souboj s německým týmem v příští sezóně.

Práce Mercedesu během posledních let je evidentní a Kimi Räikkönen tým z Brackley chválí. Přesto Fin nepochybuje o tom, že jeho tým se ubírá správným směrem, aby mohl v příštím roce bojovat o titul.

V sezóně 2007, kdy Räikkönen získal svůj první titul, Hamilton ve Formuli 1 teprve debutoval. O osm let později má Kimi na svém kontě stále jen jeden titul, zatímco Hamilton tři. „Lewis a jeho tým byli velmi silní. Stoprocentně si titul zaslouží. Ale příští rok se je budeme snažit porazit. Tento rok jdeme bez přestání správným směrem a budeme se snažit, abychom až do konce sezóny nadále odváděli dobrou práci. Očekávám, že příští sezónu budeme připraveni vítězit,“ prozradil Räikkönen finským novinám Turun Sanomat.

Přestože letos už tým z Maranella o titul bojovat nemůže, Scuderia věří, že v roce 2016 bude svému hlavnímu soupeři blíže. „Bude záležet na tom, jak silné bude Ferrari v příštím roce. Jestli dosáhnou polapení Mercedesu, tak by z toho Sebastian Vettel mohl udělat bitvu tří. Pokud ne, tak si myslím, že si to piloti Mercedesu rozdají mezi sebou,“ komentoval bývalý pilot Formule 1 Juan Pablo Montoya německým novinám Welt.

Mika Hakkinen také hovořil o situaci Ferrari v následující sezóně, i když v tomto případě se bývalý automobilový závodník zaměřil na výkon svého krajana ve srovnání s výkonností Sebastiana Vettela. „Situace okolo Kimiho se zdá být docela špatná a to zejména proto, že jeho týmový kolega téměř vždy skončí před ním,“ vysvětlil bývalý finský pilot deníku Ilta Sanomat.

Zdroj: laf1.es, f1today.net

Sdílejte na:
Zavřít